Ortodontinis gydymas

Paslaugos

Ortodontinis gydymas – tai netaisyklingo sąkandžio ir netaisyklingos dantų padėties korekcija. Šio gydymo metu ne tik tiesinami kreivi dantys, bet ir taisomas netaisyklingas sąkandis, koreguojamas neteisingas žandikaulių, dantų augimas. Šios problemos daro įtaką ne tik estetiniam vaizdui, bet ir gali padidinti dantų sugedimo, nusidėvėjimo tikimybę. Dažniausiai pacientai būna vaikai ir paaugliai, bet taip pat ortodontinis gydymas gali būti taikomas ir suaugusiems. Šio gydymo trukmė priklauso nuo paciento klinikinės situacijos, bet dažniausiai tai trunka 1,5-2 metus. Norint, kad gydymas būtų kokybiškas, kuo galima greitesnis privaloma profilaktiškai lankytis pas gydytoją ortodontą maždaug kas 4 savaites arba dažniau.

Ortodontinis gydymas

Ortodontiniam gydymui gali būti naudojami išimamieji ir neišimamieji (fiksuotieji) aparatai:

Breketų sistema

Dantų tiesinimas kapomis

Ortodontinės plokštelės

Breketai gali būti įvairių rūšių:

  • Metaliniai breketai – tai pati populiariausia gydymo rūšis. Gydymas su jais yra greičiausias, bet jie yra mažiausiai estetiški nors per daugelį metų jie stipriai patobulėjo ir dabar yra nemažiau komfortabilūs pacientams. Metaliniai breketai gaminami iš aukštos kokybės matalo lydinių, todėl yra atsparūs lūžiams.

  • Keramikiniai breketai – šių breketų spalva yra labai panaši į dantų, todėl jie yra mažiau pastebimi, estetiški ir naudojami vis dažniau ypač suaugusiųjų tarpe. Vienintelis jų trūkumas, kad gydymas trunka keliais mėnesiais ilgiau.

  • Safyriniai breketai – tai estetiškiausia breketų rūšis. Jie atspindi natūralią dantų spalvą, todėl yra mažiausiai pastebimi. Jų visos savybės yra panašios į keramikinių breketų.

  • Beligatūriniai breketai – tai naujos kartos sparčiai tobulėjantys breketai gaminami iš metalo. Nuo metalinių breketų skiriasi tuo, kad juos lengviau tinkamai išvalyti. Su šiais breketais gydymas gali sutrumpėti. Pacientai su šiais breketais jaučia mažesnį diskomfortą, rečiau skundžiasi padidėjusiu dantų jautrumu. Vienintelis jų trūkumas yra tas, kad taikyti gydymą su jais galima ne visose klinikinėse situacijose.

  • Liežuviniai breketai – tai breketai, kurie klijuojami ant liežuvinių dantų paviršių, todėl išoriškai jie beveik nepastebimi. Vis dėl to, jie turi ir keletą trūkumų, nešiojant liežuvinius breketus sunkiau kokybiškai išsivalyti dantis, jie gali dirginti liežuvio gleivinę, deja, ne visi klinikiniai atvejai gali būti gydomi jais.

Užsiregistruokite, nedelskite pasirūpinti savo šypsena! +370 (617) 77999